مدرسه کسب و کار لوتوس

برندسازی و بازاریابی خود را به ما بسپارید

اخراج کمپانی های در ارتباط با چین از بازار بورس آمریکا

ترامپ تمامی کمپانی های در ارتباط با چین را از بازار بورس آمریکا اخراج می‌کند

به نقل از خبرگذاری رویترز، در ادامه تنش ها و جنگ اقتصادی میان ایالات متحده امریکا و چین ، بازار بورس آمریکا نیز تحت تاثیر قرار خواهد گرفت. دولت ایالات متحده امریکا قصد دارد تا تمای کمپانی های چینی و تمام شرکت هایی که با چین مراودات اقتصادی دارند را از بازار بورس آمریکا خارج کند. قطع به یقین این موضوع باعث افزایش بیشتر درگیری های تجاری بین چین و آمریکا خواهد شد.
هدف اصلی از این اقدام تلاش برای محدود کردن سرمایه گذاری شرکت های دولتی و خصوصی آمریکا در شرکتهای چینی است و دلیل آن نگرانی روزافزون دولت ترامپ در مورد فعالیت های این شرکت ها است.
در ماه ژوئن سال جاری در مجلس سنای امریکا لایحه ای معرفی شد تا در طی آن شرکت های چینی موجود در لیست بازار سهام آمریکا را مجبور کنند از قوانین پیروی کرده و اجازه بازرسی بدهند در غیر این صورت از لیست بازار سهام آمریکا خارج میشوند.
اما مقامات چینی مدت های مدیدی است که تمایلی ندارند ناظران خارجی، شرکت های داخلی آنها را بازرسی کنند و این باعث حساسیت بیشتر دولت دونالد ترامپ برای حذف این شرکت ها از بازار بورس آمریکا گردیده است.
یک سناتور جمهوری خواه آمریکا در این باره گفت:« دیگر این اجازه را به پکن نخواهیم داد تا از شرکت های چینی موجود در لیست بازار آمریکا در مورد شفافیت مالی و پاسخگویی محافظت کند».
یکی از منابع آگاه گفت: ایده خارج کردن شرکت های چینی از لیست بازار آمریکا شدیدترین اقدامی است که تا این لحظه در این درگیری طولانی مدت لحاظ شده است.
دولت جمهوری خلق چین اعلام کرده که قادر نخواهد بود به علت مسائل امنیتی کشور خود اجازه بازرسی از شرکت هایش را توسط دولت دونالد ترامپ بدهد.

 

 

 

 

اخبار مشابه:

نبرد اقتصادی چین و ایالات متحده سال ها به درازا خواهد انجامید

Avatar من lotus نویسنده این مطلب هستم

7 مهر ,1398
100 views
دسته بندی: اخبار

مطالب مشابه

نظرات کاربران