مدرسه کسب و کار لوتوس

برندسازی و بازاریابی خود را به ما بسپارید

اقتصاد عربستان در حال رسیدن به دوره رکود بزرگ است

اقتصاد عربستان در حال رسیدن به دوره رکود بزرگ است

به گفته خبرگزاری رویترز، اطلاعاتی که از عربستان به دست خبرگزاری ها رسیده است، نشان می دهد که میزان رشد اقتصاد عربستان سعودی در سه ماهه دوم سال جاری به دلیل کاهش تولید نفت، شدیدا به کندی گرویده است.

اقتصاد عربستان در سه ماهه دوم سال جاری به میزان 0.5 درصد نسبت به همین زمان در سال گذشته رشد داشته است که نسبت به رشد سه ماهه اول امسال به میزان قابل توجهی کندتر بوده است.
آخرین باری که اقتصاد عربستان دچار رکود شد مربوط به سال 2017 بود که پس از آن به علت تولید بیشتر نفت از آن رکود خارج شد.

و اما مشکل اصلی تر برای این کشور پادشاهی محور از جایی آغاز می شود که آژانس اعتبارسنجی فیچ رتبه عربستان را از رنک A+ به رنک A کاهش داد که خود این امر نیز نشانگر خراب تر شدن اوضاع اقتصادی این کشور و افزایش نزاع های های منطقه ای و نظامی در خلیج فارس بعد از حمله به تشکیلات نفتی آرامکو است.

عربستان همچنین به دلایل نامعلومی میزان تولید نفت خام خود را بیشتر از حد توافق شده در طی قرارداد کاهش تولید سران اوپک پایین آورده است. تمامی این مسائل مزید بر علت شده تا برخی از اقتصاددان ها و سیاستمداران، پیشبینی کننده کاهش رشد اقتصادی این کشور باشند و حتی احتمال رسیدن این کشور در آینده ای نزدیک به رکود اقتصادی را بدهند.

به اعتقاد آقای جیسون تووی، که به عنوان اقتصاددان ارشد بازارهای تازه تاسیس شناخته می شود، کند شدن های اخیر رشد اقتصاد عربستان صرفا به علت کم شدن تولیدات نفتی آنهاست. وی همچنین اذعان داشت:« به طور خلاصه ، می توان این گونه گفت که اقتصاد عربستان در حال حاضر به شکل کاملا رسمی در رکود است.»

باید دید پادشاه عربستان و مسئولین حکومتی این کشور با چه تدبیری خود را از این رکود جدی بیرون خواهند کشید.

 

 

 

 

اخبار مشابه
حمله به تاسیسات نفتی عربستان ، تقاضا برای نفت آمریکا را افزایش داد
اوپک ، سازمان کشور های صادر کننده نفت ، نزدیک تر از همیشه به فروپاشی

Avatar من lotus نویسنده این مطلب هستم

14 مهر ,1398
38 views
دسته بندی: اخبار

مطالب مشابه

نظرات کاربران