مدرسه کسب و کار لوتوس

برندسازی و بازاریابی خود را به ما بسپارید

ایجاد شغل جدید، کدام کشور ها بهتر عمل کرده اند؟

ایجاد شغل جدید، کدام کشور ها بهتر عمل کرده اند؟

ایجاد موقعیت شغلی همواره برای دولت های مختلف تمامی کشور ها موضوعی با اهمیت بالا بوده است. با توجه به نرخ بالای بیکاری در کشور عزیزمان ایران این مسئله برای مردم و دولت حساسیت بیشتری هم به خود گرفته است. شایان ذکر است که ایجاد شغل و موقعیت شغلی در بهار سال 98 نسبت به بهار سال 97 رشد داشته و نرخ بیکاری جمعیت فعال کشور را 0.8 درصد کاهش داده است.

در هفته ای که گذشت بانک جهانی در گزارشی به قیاس درباره حدود 200 کشور دنیا در زمینه سهولت ایجاد شغل و تجارت جدید پرداخت.
در این رتبه‌بندی که بر اساس امارهای اقتصادی سال جاری بوده است، کشور نیوزیلند با امتیاز 86.8 (از ۱۰۰) برترین کشور دنیا در موضوع سهولت ایجاد کسب و کار شناخته شده است؛ این در حالی است که کل جمعیت نیوزیلند چیزی در حدود پنج میلیون نفر است و اقتصاد این کشور بیشتر بر اساس صادرات محصولات زراعی و دامی می باشد.

در ادامه و به ترتیب کشورهای سنگاپور، هنگ کنگ، چین، دانمارک و کره جنوبی در رده های بعدی قرار دارند.

اما کشور ما ایران در این رتبه بندی، با صعود یک پله ای به نسبت سال گذشته با امتیاز 58.5 در رتبه ۱۲۷قرار گرفت.

نکته جلب توجه اما اینست که در این فهرست که شامل حدود 200 کشور است، عملا هیچ کشوری از قاره آمریکای لاتین در بین پنجاه کشور اول این لیست جایی ندارد و نهایتا کشور آفریقایی سومالی با کسب بیست امتیاز در قعر این لیست قرار دارد.

این گزارش و این رتبه بندی بر اساس بازه ی دوازده ماهه منتهی به انتهای ماه آوریل ۲۰۱۹ می باشد و اقتصاد کشورها بر اساس معیارهای مختلف اقتصادی از جمله ایجاد شغل جدید، ثبت شرکت، ثبت املاک، دریافت مجوز و اعتبار و … ارزیابی شده اند.

البته از این فهرست این را نیز می توان برآورد کرد که 20 کشور برتر این لیست، دارای شفافیت اقتصادی بسیار بالا و میزان فساد بسیار پایین هستند.

 

 

source

 

 

 

 

اخبار مشابه
تکثیر ماهی های زینتی و ایجاد 3500 فرصت شغلی جدید
جهان در انتظار بزرگترین رکود اجتناب ناپذیر پس از 2009
تعدیل نیرو چند هزار نفری بانک HSBC انگلیس

Avatar من lotus نویسنده این مطلب هستم

8 آبان ,1398
62 views
دسته بندی: اخبار

مطالب مشابه

نظرات کاربران