مدرسه کسب و کار لوتوس

برندسازی و بازاریابی خود را به ما بسپارید

بازاریابی محتوا چیست و چرا به آن نیاز داریم؟

بازاریابی محتوا (content marketing) چیست و چرا به آن نیاز داریم؟

آیا تا کنون به این فکر کرده اید که بازاریابی محتوا چیست و چگونه میتواند به تبلیغات های شما رنگ و بویی جدید ببخشد؟ قطعا همه شما به دیدن تبلیغات مختلف، با شعارهای عجیب و غریب و گوناگون آشنایی دارید. نکته در واقع اینجاست که احتمالا تمامی این تبلیغ ها برای شما از ارزش افتاده اند. به طوری که اگر سابق بر این با دیدن این تبلیغات تکراری اعصابتان خرد می شد و عصبانی می شدید، دیگر حتی به آنها توجه نیز نمی کنید. چه برسد به ناراحتی و اعصاب خردی.

این فاز در واقع ناراحت کننده ترین و بدترین اتفاق ممکن برای تبلیغات است. این که به تبلیغات بی توجه باشید و کمترین میزان ذهن خود و توجهتان را به آن معطوف نکنید. اگر شما قرار است محتوایی تولید کنید و نظر اطرافیان و مشتریان را به آن جلب کنید، باید این کار را به گونه ان انجام دهید که مشتریان نتوانند نام تبلیغات را روی آن بگذارند. بلکه از دیدن و مطالعه کردن آن لذت ببرند و حتی از آن چیزی بیاموزند. این دقیقا کاری است که بازاریابی محتوا برای تبلیغات های شما انجام میدهد.

آنچه در جمله پیش گفته شد در واقع پایه و اساس و مهم ترین نکته بازاریابی محتوایی یا content marketing است. این که مشتری بدون این که احساس کند شما در حال تبلیغ کردن چیزی هستید، به آن توجه کند و حتی ترغیب به خرید کردن از شما بشود.

در این مقاله ما سعی داریم تا قدم های مفیدی را در جهت شناخت هر چه بهتر بازاریابی محتوا و اعمال کردن آن در تجارتتان برداریم.

همه چیز در خدمت مخاطب است

شما باید در همه حال بدانید و آگاه باشید که هدف از تمامی این کارها جلب نظر مخاطب است. شما می بایستی به این نکات شدیدا دقت داشته باشید که آیا محتوایی که تولید می کنید:

  • می تواند جذاب باشد؟
  • می تواند مفید باشد؟
  • می تواند از بین هزاران فکر و مشغله ذهنی اشخاص، برجسته باشد؟

بازاریابی محتوا چیست

برای موفقیت در امور گفته شده، ضروریست که شما خود را جای مخاطب قرار داده و ببینید که آیا این مطالب برای خود شما به عنوان مخاطب جذابیت دارند یا خیر؟

توجه داشته باشید که امروزه روز، بازاریابی محتوایی دیگر تنها به عنوان یک استراتژی با پتانسیل بالا برای موفقیت شناخته نمی شود. بلکه این استراتژی، یک روش کاملا امتحان پس داده و موفق است. کمپانی ها و بیزینس های بزرگی از جمله Microsoft, P & G, John Deere, Cisco system و بسیاری دیگر، از این استراتژی استفاده کرده و موفق شدند با سود بردن از همین روش به موفقیت کم سابقه و چشم گیری دست پیدا کنند.

به یاد داشته باشید که چنانچه مخاطبان صرفا برای به اتمام رساندن محتوایتان، آن ها را مطالعه کنند، این به معنی ضعف در محتوای شماست. محتوا باید به گونه ای باشد که مخاطب را وادار کند که ادامه متن را مطالعه کرده و به نتیجه برسانند.

گام های عملی برای بازاریابی محتوایی

خب تا این جای کار با توجه به عنوان مقاله ( بازاریابی محتوایی چیست ؟ )، سعی کردیم تا تعریفی از بازاریابی محتوایی، اهمیت و نکات کلی ضروری آن را مرور کنیم؛ اما این که در عمل باید چکار کنیم خود بحثی ست که از شناسایی نیازهای مخاطبانتان شروع می شود.

فراموش نکنید که در پروسه تولید محتوا و بازاریابی محتوایی گاهی به روز رسانی محتوا بسیار مهمتر از خود محتوا است. بنابراین محتواهای شما می بایستی که به صورت مداوم به روز رسانی شده و مدام محتوای جدیدی به مطالب سابق شما اضافه شوند.

در این مقاله تلاش شد تا شما را با مفهوم کلی بازاریابی محتوا آشنا کنیم و بفهمیم کلیت بازاریابی محتوا چیست اما در مقاله های بعدی به صورت موشکافانه تری به بررسی انواع بازاریابی محتوا خواهیم پرداخت. موضوعات مقالات بعدی عبارتند از:

 

 

 

 

 

مقالات مشابه :
هفت دلیل برای اهمیت بسیار زیاد بازاریابی محتوایی

Avatar من lotus نویسنده این مطلب هستم

13 مهر ,1398
157 views
دسته بندی: بازاریابی

مطالب مشابه

نظرات کاربران

Avatar حبیب ولی زاده در تاریخ 13 فروردین 1399 , 9:38 ب.ظ گفته:

سلام اقای مهندس ضمن ارزوی توفیق و سلامتی و تبریک سال نو کارتان عالی و فوق العاده است ارزوی توفیق و سربلندی دارم. استاد ولی زاد ه

پاسخ