مدرسه کسب و کار لوتوس

برندسازی و بازاریابی خود را به ما بسپارید

بزرگترین رکود اقتصادی پس از سال 2009 در راه است ؟

جهان در انتظار بزرگترین رکود اجتناب ناپذیر پس از 2009

به نقل از خبرگزاری بلومبرگ، اقتصاد تمامی قدرت های جهانی شدیدا تضعیف شده است و رخ دادن یک رکود بزرگ حالا تبدیل به سوال بزرگ در بازارهای پولی، مدیرهای اجرایی و تمامی ابرقدرت های جهان است. اینک نوبت به پرسش این سوال رسیده است : ” آیا بزرگترین رکود اقتصادی اجتناب ناپذیر جهانی پس از سال 2009 در حال رخ دادن است ؟ “

سرمایه‌گذاران و اقتصاددانان بزرگ جهان، روز جمعه با شنیدن خبر انعقاد یک قرارداد نصفه و نیمه اقتصادی بین کشورهای چین و ایالات متحده آمریکا نسبتا شادمان شدند و سیگنال هایی قوی هم از جدایی بریتانیا از اتحادیه اروپا وجود دارد. ولی به احتمال قریب به یقین به زودی صحبت ها و بحث ها بر سر نزدیکی دنیا به بزرگترین رکود اقتصادی عظیم پس از سال 2009 به زودی شروع می شود.

قطعا در طی هفته جاری و در طی سمینار سالانه صندوق بین‌المللی پول در شهر واشنگتن در این مورد بحث هایی اساسی وجود خواهد داشت. بررسی های انجام شده توسط اقتصاددانان از تولیدات ناخالص داخلی در تمام کشورهای جهان نشانگر این است که سرعت شکوفایی اقتصادی در سه ماهه سوم سال جاری تا میزان 2.2 درصد کمتر شده و طبیعتا بسیار کمتر از 4.7 درصد ابتدای سال 2018 است.

خانم کریستینا جورجیوا، رئیس جدید صندوق بین المللی پول، موضوع گسترش ضعف رشد اقتصاد را یک عامل خطرناک جدی و مهم می‌داند و احتمال پیش بینی کردن میزان رشد اقتصاد و تجارت جهانی را در سال 2019 از 3.2 درصدی که پیش از این پیش‌بینی شده بود پایین تر می داند. این میزان حتی از میزان سال 2009 نیز پایینتر است.

با توجه به پیش بینی های شکل گرفته از دیدگاه اقتصاددانان بزرگ و به نام جهانی، آنچه محرز به نظر می رسد، اینست که روند اقتصادی دنیا دارد خبر از رسیدن به یک رکود بسیار عظیم که در 10 سال اخیر بی سابقه بوده است، می دهد. باید دید واکنش ابرقدرت های اقتصادی جهان برای مقابله با این تحدید جدی چیست.

 

 

 

 
 
 
اخبار مشابه
اقتصاد عربستان در حال رسیدن به دوره رکود بزرگ است
شاخص اعتماد مصرف کننده در آمریکا کاهش یافت

Avatar من lotus نویسنده این مطلب هستم

25 مهر ,1398
40 views
دسته بندی: اخبار

مطالب مشابه

نظرات کاربران