مدرسه کسب و کار لوتوس

برندسازی و بازاریابی خود را به ما بسپارید

به کسب کار خود رونق دهیم | 5 راهکار ساده رونق کسب و کار شما

چگونه کسب و کار خود را رونق بدهیم؟

“چگونه کسب و کار خود را رونق بدهیم ؟” سوالی که امروزه ذهن هر فروشنده و صاحب بیزنسی را به خود مشغول کرده است. کسب و کارها می توانند در اندازه های مختلف باشند. بعضی شرکت ها سرمایه بسیار زیادی دارند و بعضی کوچک و کم سرمایه هستند. برای کسب سرمایه بیشتر، بسیاری از شرکت های کوچکتر چاره ای جز وام گرفتن یا فروختن دارایی ها ندارند. اما باید بدانید که این کار برای همه کمپانی های کوچکتر امکان پذیر نیست. برای حل کردن مشکلات اینچنینی روش های خلاقانه ای وجود دارند. در این مقاله 5 روش برای اینکه “به کسب و کار خود رونق دهیم” آورده شده اند.

  1. خدمات مشتریان خود را بهتر کنید.

چه کسب و کار شما کوچک باشد چه بزرگ ، یک نظر و یا بازخورد منفی می تواند مشتریان بعدی شما را تحت تاثیر خود قرار دهد. یک راه برای اینکه به کسب و کار خود رونق دهیم ، بهبود خدمات مشتریان است. با اهمیت دادن به خدمات مشتریان احتمال زیادی دارد مشتریان شما به دلیل رضایت بازگردند یا حتی خدمات شما را به دیگران معرفی کنند. برای بهبود خدمات به مشتریان با تحلیل نگرانی ها و مشکلات رایج در محصول یا خدمات شروع کنید. آیا پس فرستادن محصول تا همیشه به طول می انجامد یا اینکه شما اصلا به این گونه سوالات پاسخ نمی دهید.

  1. بازخوردها بسیار مهم هستند، آنها را جدی بگیرید

به کسب کار خود رونق دهیم

در بسیاری از موارد بهترین سرمایه شما نظر صادقانه کارمندان و مشتری های شما می باشد. کارمندان در مورد موارد قابل بهبود در کسب و کار یک دید خاص دارند. می توانیم به جای استخدام مشاور برای پی بردن به نقاط ضعف شرکت، روی کارمندان، دیدگاه ها و مشاهدات آن ها تکیه کنیم. با این کار همچنین شانس بهبود فرایند انجام کارهای داخلی شرکت وجود دارد. بازخورد مشتریان می تواند خودش یک ابزار تبلیغاتی برای ما باشد (البته فیدبک های مثبت) ولی ممکن است ضررهایی هم داشته باشد. این اثر تا حدی مهم است که 74 درصد افراد بیان کرده اند این گفته ها در خریدشان تاثیر می گذارد. کاری که می توانیم انجام دهیم این است که همه فیدبک ها را ببینیم و از یادگیری حاصل از آن ها به کسب کار خود رونق دهیم.

  1. جامعه آنلاین بسازید

یک راه عالی دیگر برای اینکه به کسب کار خود رونق دهیم ، جامعه آنلاین است. با استفاه از وبلاگ ها و شبکه های اجتماعی شما می توانید به آسانی محصول یا خدمات خود را به کاربران مناسب معرفی کنید و برخلاف تبلیغات سنتی شما می توانید این کار را رایگان و یا با هزینه کردن مبلغ کمی پول انجام دهید. وقتی که شما با موفقیت اجتماع آنلاین خود را ساختید محصول یا خدمات شما به صورت اتوماتیک بین افراد تبلیغ می شود و یک شبکه از مشتریان شما به وجود می آید.

  1. از استراتژی های بازاریابی خلاقانه استفاده کنید

برای شرکت های کوچک که با کمپانی های بزرگ رقابت می کنند یک روش برای رقابت می تواند استراتژی بازاریابی خلاقانه باشد. به جای قرارداد با افراد معروف برای تبلیغات محصول از استراتژی های تاثیر گذار مانند ارائه محصول نمونه رایگان استفاده کنید. به جای تبلیغات در تلویزیون کانال ویدیویی آنلاین که رایگان است راه اندازی کنید. با ابزارهایی که به صورت رایگان در دنیای امروز وجود دارد انتخاب های متفاوتی پیش روی شماست.

  1. در مورد رقبای خود مطالعه کنید

مطالعه رقبا یک بخش مهم کسب و کار به خصوص برای استارتاپ ها می باشد. ممکن است شما نتوانید به اطلاعات مالی شرکت دست پیدا کنید ولی می توانید از روی موضوعات آشکار اطلاعات مهمی درباره آن ها به دست آورید. یک نمونه که کاملا قابل مشاهده است کمپین های تبلیغاتی آنلاین می باشد.

به کسب کار خود رونق دهیم

اداره کردن یک کسب و کار می تواند هزینه زیادی داشته باشد. ولی می توان با استفاده از پتانسیل ها هزینه ها را به حداقل رساند.
نظر شما در مورد 5 راه برای ارتقای کسب و کار بدون هزینه اضافی، چیست؟ کدامیک از این نکات به نظر شما کاربردی تر است؟

 

Avatar من lotus نویسنده این مطلب هستم

2 مهر ,1398
590 views
دسته بندی: دسته‌بندی نشده

مطالب مشابه

نظرات کاربران