مدرسه کسب و کار لوتوس

برندسازی و بازاریابی خود را به ما بسپارید

خودروسازی فیات واحد آمریکا 40 ملیون دلار جریمه شد !

خودروسازی فیات واحد آمریکا 40 ملیون دلار جریمه شد !

خودروسازی فیات از جمله قدرتمندترین و قدیمی ترین کمپانی های خودروسازی جهان می باشد که در سال 2009 به عنوان بزرگترین خودروساز ایتالیایی معرفی شد و در رتبه ششم برترین خودروسازان جهان قرار گرفت. اما اخیرا در واحد فروش آمریکا خودروسازی فیات یک اتفاق عجیب رخ داده که جریمه 40 ملیون دلاری را برای این کمپانی به همراه داشته است.

به گذارش رویترز، شرکت خودروسازی فیات کرایسلر به دلیل آنچه گمراه کردن سرمایه گذارانش اعلام شده است، به پرداخت مبلغ 40 میلیون دلار جریمه توسط دادستانی فدرال ایالات متحده امریکا محکوم شد.
این شرکت به سرمایه گذاران داخلی و خارجی خود اعلام کرده بود که از سال 1012 تا 2016 و در طول 7 سال با افزایش چشمگیر فروش روبه رو بوده است. در حالی که در واقع رشد فروش آنها در سپتامبر سال 2013 به پایان رسیده بود.

اما در پی بازرسی های به عمل امده در جولای 2016 توسط مقامات فدرال امریکا و به خصوص وزارت دادگستری ایالات متحده امریکا، این شرکت ناچار شد تا حدود 5 سال از امار ارائه شده خود را اصلاح کند و علاوه بر آن تمامی مبلغ جریمه را نیز پرداخت کند. این یک رسوایی بسیار بزرگ برای شرکتی با قدمت شرکت خودروسازی فیات محسوب می شود و همین اتفاق طبیعتا موجب کاهش ارزش سهام این شرکت در بازار بورس جهانی خواهد شد.
پس از این رسوایی اقتصادی، هیئت مدیره و روسای کرایسلر، تخلف پیش آمده را شدیدا محکوم کردند و رسما اعلام نمودند که عاملان این رسوایی را شناسایی کرده و مجازات خواهند کرد و از این پس نظارت بسیاری شدیدتری روی گزارش های فروش خود خواهند داشت.

اصل ماجرا از این قرار بوده که شرکت کرایسلر به مراکز فروش خود فشار بسیار زیادی می آورده تا فروش خود را با دادن تسهیلات مختلف به مشتریان بالاتر ببرند، ولی برخی از کارمندان این نمایندگی های فروش پس از عدم موفقیت در امر فروش، گزارش های دروغی را از میزان فروش خود منتشر می کردند.

 

 

 

 

اخبار مشابه :

اعمال جریمه ی احتمالی 3.5 میلیارد یورویی به ایتالیا توسط اتحادیه ی اروپا

Avatar من lotus نویسنده این مطلب هستم

13 مهر ,1398
49 views
دسته بندی: اخبار

مطالب مشابه

نظرات کاربران