مدرسه کسب و کار لوتوس

برندسازی و بازاریابی خود را به ما بسپارید

زبان بدن را در خدمت موفقیت شغلی بگیرید (بخش اول)

زبان بدن در خدمت موفقیت شغلی

اگر زبان بدن به درستی استفاده شود، می تواند کلید موفقیت های بیشماری باشد. زبان بدن می تواند به شما برای ایجاد کردن ارتباطات تجاری موفق کمک کند، روی اطرافیانتان و اشخاصی که به شما گزارش می دهند، تاثیر بگذارد، به آنها انگیزه بدهد، بازدهی را افزایش دهد و باعث ایجاد همبستگی بین اعضای گروه می شود. در اینجا تعداد قابل توجهی نکته برای استفاده از زبان بدن برای سود بردن از آن در عالم تجارت را مشاهده می کنید:

  1. محکم بایستید و فضای بزرگی را بگیرید.

زبان بدن در خدمت موفقیت شغلی

قدرت و اعتماد به نفس را می توان به صورت بی کلام و از طریق استفاده از قامت و فضا نشان داد. عقب نگه داشتن شانه ها، صاف ایستادن و بالا نگه داشتن سر و گردن شما را بسیار قدرتمند و مطمئن نشان می دهند.
اگر شما ایستاده باشید، نسبت به سایر اشخاصی که نشسته اند بسیار قدرتمندتر دیده می شوید. اگر در همین حال در حال قدم زدن باشید، فضای بیشتری که اشغال می کنید به قوت و ارزش شما می افزاید. اگر هم نشسته باشید، قرار دادن هردو پا به صورت چسبیده روی زمین، باز کردن دستانتان و یا تکیه دادن یک دست در کنار صندلی و پخش کردن وسایل تان روی میز می تواند نشان دهد که شما محدوده ی خود را گسترده کرده اید و ادعای قدرت بیشتری دارید.

  1. موقعیت ایستادن خود را وسیع تر کنید.

زبان بدن در خدمت موفقیت شغلی

زمانی که با پاهای چسبیده به هم ایستاده اید در واقع خودتان را دو به شک و مردد و متزلزل نشان می دهید. در این شرایط افراد بسیاری به آنچه شما می گویید اعتماد نمی کنند. اما زمانی که عریض تر می ایستید و مرکز ثقل وزن بدنتان را روی قسمت پایین بدنتان قرار می دهید محکم تر و قابل اعتماد تر به نظر می رسید.

  1. تن صدای خود را پایین تر بیاورید.

در محل کار کیفیت تن صدایتان می تواند فاکتور مهمی در اعتماد به نفستان باشد. اشخاصی که با تن صدای بسیار بالا صحبت می کنند معمولا از طرف سایرین با همدردی و اهمیت قضاوت نمی شوند. یک تکنیک بسیار ساده که ما از روانشناسان سخنوری آموخته ایم، این است که در بسیاری از مواقع به جای صحبت کردن با تن بسیار بالا لب هایتان را به هم نزدیک کنید تا تن صدای استوارتری داشته باشید. این تکنیک باعث افزایش اعتماد به نفس در صدای شما می شود. این تکنیک به خصوص قبل از برقراری یک تماس تلفنی مهم می تواند بسیار مهم و بحرانی باشد.

زبان بدن در خدمت موفقیت شغلی

  1. از تکنیک پمپاژ قدرت استفاده کنید.

برای در معرض قرار دادن و اثبات کردن اعتماد به نفس و قدرتتان، می توانید به یکی از موفقیت های بزرگ گذشته خود فکر کنید تا قلب و ذهنتان پر از غرور و لذت شود (اجباری مبنی بر اینکه این خاطره و تجربه مربوط به دنیای کاریتان باشد نیست). سپس به یاد بیاورید که چگونه این تجربه باعث افزایش غرور و اعتماد به نفس شما شده است. از این تکنیک نیز می توانید پیش از شرکت در جلسات و کنفرانس های مهم سود ببرید.

زبان بدن در خدمت موفقیت شغلی

  1. از یک حالت بدنی قدرتمندانه استفاده کنید.

تحقیقات انجام شده بر اساس تأثیرات زبان بدن روی اعتماد به نفس، که در مدرسه های کسب و کار دانشگاه کلمبیا و هاروارد انجام شده، ثابت کرده اند که قرار دادن حالات بدنی تان در شرایط قدرتمندانه (وسیع) و ژست های انگیزشی (مانند تکیه دادن روی صندلی با حالت دست های قرار داده شده در پشت سر و پاهای روی میز) به مدت حداقل دو دقیقه در روز موجب افزایش هورمون تستسترون (و یا سایر هورمون های مربوط به قدرت) و همین طور کاهش میزان کورتیزول (هورمون استرس) می شود.
اگر از این تکنیک پیش از جلسات مهم بین شرکتی استفاده کنید، تضمین می کنیم که روحیاتی مطمئن تر و دارای اعتماد به نفس برخوردار خواهید بود. علاوه بر موجب شدن به تغییرات هورمونی در افراد مذکر و مونث این ژست ها منجر به افزایش توانایی ریسک پذیری می شود.

  1. ارتباط چشمی خود با اطرافیانتان را بیشتر کنید.

ممکن است شما شخصی درون گرا باشید، ممکن است خجالتی باشید و یا پیش زمینه فرهنگی شما به شما آموخته باشد که برقراری ارتباط چشمی با افراد بزرگتر از شما یک نوع بی احترامی است. اما تاجران اهل امریکا، اروپا و استرالیا از شما انتظار خواهند داشت که حداقل در 50 یا 60 درصد مواقع از ارتباط چشمی مستقیم استفاده کنیم. دراینجا ما به شما از طریق یک تکنیک می آموزیم که چگونه نحوه برقراری ارتباط چشمی خود را بهبود ببخشید:
هرگاه که با یک همکار تجاری خود برخورد دارید و یا با آنها صحبت می کنید، آنقدر به چشمان او خیره شوید تا بتوانید رنگ چشمان او را تشخیص دهید.

ادامه مقاله در بخش دوم:

Avatar من lotus نویسنده این مطلب هستم

14 شهریور ,1398
23 views
دسته بندی: دسته‌بندی نشده

مطالب مشابه

نظرات کاربران