مدرسه کسب و کار لوتوس

برندسازی و بازاریابی خود را به ما بسپارید

مصرف انرژی | مصرف کنندگان بزرگ انرژی جهان را بشناسیم

مصرف کنندگان بزرگ انرژی جهان را بشناسیم

آمار نشان دهنده این است که در سالی که گذشت و در سال جاری، میزان افزایش انرژی بسیار بیشتر شده است و مهم ترین دلیل آن نیز افزایش تقاضا برای مصرف انرژی در کشور چین از سال 2009 تاکنون بوده است. این افزایش به دلیل قدرتمندتر شدن چشمگیر صنعت این کشور بوده است.

به گزارش ‌yearbook، درحالت کلی کشور چین از سال 2009 به بعد با توسعه بخش صنعتی و افزایش نیاز به سوخت و انرژی برای حمل و نقل به تنهایی مسئول اصلی این افزایش نرخ استفاده انرژی بوده است. اوج افزایش شتاب مصرف چینی ها نیز سال 2012 بوده است و همچنان رو به افزایش می باشد. این در حالی است که از سال 2000 تا 2016 مصرف انرژی شش اقتصاد بزرگ دیگر جهان تقریبا ثابت بوده است.

با این حال امریکا با مصرف روزانه بیشتر از 20 میلیون بشکه نفت در روز در سال 2018 با اختلاف 7 میلیون بشکه در روز نسبت به چین، همچنان بزرگترین مصرف کننده نفت و مشتقات نفتی در جهان محسوب می شود.

امریکا که دیگر مصرف کننده بزرگ انرژی در دنیای اقتصاد شمرده می شود، با مصرف حدود 2.3 گیگاتون انرژی در سال 2018 رکوردی بی سابقه از خود به جا گذاشت.

بسیاری دلیل اصلی این افزایش تقاضای امریکایی ها را رشد صنعتی نمی دانند و معتقدند که تغییرات اقلیمی و آب و هوایی و سردتر شدن زمستان ها و گرم تر شدن تابستان ها مهم ترین دلیل این افزایش بوده است.

اما در مقابل آمار و ارقام چین و امریکا، این آمار در کشورهای اتحادیه اروپا با روندی نزولی مواجه بوده و همین مورد به خودی خود موجب افزایش توان مالی این کشورهای اروپایی برای سرمایه گذاری در بخش های دیگر اقتصادی بوده است.

آلمان، در سال جاری 3.5 درصد به نسبت سال گذشته صرفه جویی داشته است. در عوض آنها موفق شده اند که سرمایه گذاری بیشتری نسبت به سال گذشته روی بخش تولیدات مواد غذایی انجام دهند.

کشور عزیزمان ایران نیز با مصرف حدود ۲۶۵ میلیون تن در سال جاری صاحب رتبه دهم در بین کشورهای مصرف کننده انرژی در دنیا بوده است.

 

 

 

 

 

 

اخبار مشابه:
بنزین 60 هزار تومنی در کالیفرنیا !
صادرات نفت آمریکا به هند در پی تحریم ایران، 2 برابر شد
اوپک ، سازمان کشور های صادر کننده نفت ، نزدیک تر از همیشه به فروپاشی

Avatar من lotus نویسنده این مطلب هستم

6 آبان ,1398
66 views
دسته بندی: اخبار

مطالب مشابه

نظرات کاربران